از بین بردن شپش در لباس

از بین بردن شپش در لباس

از بین بردن شپش در لباس

 

شپش ها انگلی خارج از بدن انسان هستند که از خون انسان تغذیه کرده و در موی سر و الیاف لباس انسان زندگی میکنند . شپش ها سرعت تکثیر بالایی دارند و با مجاورت با فرد دیگر براحتی انتقال میابد . یک شپش بالغ برای تکثیر و رشد باید روزی حداقل دوبار از خون انسان تغذیه کند ، شپش برای تغذیه با نفوذ دهان مکنده خود به زیر پوست انسان باعث شده تا همراه با مکیدن خون ، نوعی سم هم تزریق کند که باعث میشود جایی که شپش از آن تغذیه کرده قرمز شده و به خارش بیوفتد .

تخم شپش «رشک» نام دارد ، اندازه ی آن هم اندازه ی دانه ی خاکشیر بوده و بسیار چسبنده میباشد و به لباس و یا موی سر بسیار محکم میچسبد بطوری که با شامپوی عادی و یا شوینده های معمولی پاک نمیشود و با تماس سر با لباس و یا رخت خواب فرد مبتلا به این مزاحم کوچک ، براحتی منتقل میشود .

ما در این مقاله قصد داریم راه از بین بردن شپش در لباس و یا رخت خواب را به شما عزیزان معرفی کنیم .

لباسها و پتو و ملحفه و هر آنچه مشکوک به شپش هست رو ابتدا با نفت بخوبی شستشو دهید . نفت از بین برنده رشک میباشد و بسرعت تخم شپش را از بین میبرد . سپس برای از بین بردن بوی نفت ، تمامی لباسها و پتو هارا داخل ماشین لباسشویی انداخته و با پودر مرغوب و مقدار زیاد و سپس با افزودن نرم کننده بشویید ، سپس لباسهارا در خشککن انداخته و با دور تند و به مدت زیاد خشک نمایید و در مرحله آخر لباسهارا در فضای باز زیر نور آفتاب پهن کنید و مطمئن باشید که مزاحم های کوچک ساکن لباس شما بطور کامل از بین رفته اند ?

تمام سعی زودشور بر آن است که با ارایه این قبیل مطالب بتواند نکات آموزنده ای در مورد شست و شوی لباس ها به شما عزیران ارایه دهد .

برای استفاذه از خدمات زودشور شما می توانید با سفارش آنلاین از طریق وب سایت و اپلیکیشن های Android و IOS سفارش خود را ثبت نمایید و از خدمات ما بهره مند شوید .

دیگر با مطالعه این مقاله نگران از بین بردن شپش در لباس نباشید .