انواع خشکشویی ها

انواع خشکشویی ها

انواع خشکشویی ها

مردم در سراسر این کره خاکی از روش های مختلفی برای شستشو لباسهایشان استفاده میکنند ، این امر باعث شده تا خشکشویی ها (laundry shops) بسته به عوامل مختلفی همچون جمعیت ، تیپ بافت منطقه ، فرهنگ مردم ، هزینه اجاره و برق و کارگر و… ، تیپ کاری مختلفی داشته باشند که در این مقاله به انواع و اقسام خشکشویی ها و روش کار آنها اشاره خواهیم کرد :

 

انواع خشکشویی ها : 

 

خشکشویی های سلف سرویس (self-servive laundry) :

 

این نوع از خشکشویی ها در واقع مغازه ایست با متراژ بالا که شامل تجهیزات کامل شستشوی لباس میباشد ولی پرسنل یا کارگری برای شستشو لباستان وجود ندارد و شما خودتان باید با دستگاه ها کار کنید ، همچنین زمان نسبتاً زیادی را باید صرف حضور در پای دستگاه های شستشو کنید تا لباستان شسته شود . نحوه پرداخت در این خشکشویی ها یا به ازای هر کیلو وزن لباس محاسبه میشود ویا با انداختن سکه درون هر دستگاه برای روشن کردن آن .

این نوع خشکشویی ها معمولا در شهرهای پرجمعیت و در شهرهایی که با کمبود فضا مواجه هستند یافت میشود .

 

خشکشویی با اپراتور و کارگر :

 

این نوع خشکشویی ها که در کشور ما نیز رایج است ، مغازه ایست با تعداد تجهیزات و دستگاه کمتر ولی یک اپراتور و چند کارگر متخصص نیز در آنجا مشغول به کار هستند .

در این نوع خشکشویی ها کیفیت به مراتب بالاتر است و به همین دلیل قیمت بالاتری نسبت به بقیه خشکشویی ها را دارند .

این نوع از خشکشویی ها بصورت کیلویی و یا نسبت به تعداد لباس شما ، هزینه خشکشویی را محاسبه میکنند .

 

خشکشویی ایستگاهی (pickup station) :

 

این نوع خشکشویی ها معمولا در شهرهایی که احداث خشکشویی ممنوع میباشد ، راه اندازی میشود .

معمولاً بصورت مغازه هایی کوچک پر از کمد میباشد .

شیوه کار این نوع خشکشویی به این شکل است که شما لباس ها را ابتدا وزن میکنید و پس از تسویه ، یک کمد برای شما باز میشود تا لباستان را درون آن قرار دهید .

سپس هر روز تمامی لباسهای درون کمد ها توسط خودرو مخصوص تخلیه شده ، به خشکشویی خارج از شهر برده شده و پس از انجام خدمات خشکشویی مورد نظر ، هر لباس را به کمد مخصوص خودش باز میگردانند و شما میتوانید ۲۴ ساعت بعد لباس تمیز و تا شده تان را از همان کمدی که درونش قرار داده بودید ، بردارید .

 

خشکشویی آنلاین (on demand laundry service ) :

 

این نوع خشکشویی ها که به تازگی در کشورهای مختلف شروع بکار کرده اند ، جدیدترین ، راحتترین و بهترین روش برای خشکشویی و شستشو لباسها میباشد که زودشور نیز از همین قبیل خشکشویی ها میباشد .

روش کار آنها بدین شکل است که مشتری از طریق سایت یا اپ موبایل سفارش خود را ثبت کرده ، سپس خشکشویی به محل مورد نظر مشتری مراجعه کرده و لباس ها را پس از دریافت خشکشویی کرده و به مشتری باز میگرداند . برای اطلاع بیشتر از نحوه کار ما به درباره ما سایت زودشور مراجعه نمایید .

برای دانلود اپلیکیشن Android و IOS نیز می توانید به Google Play  و AppStore مراجعه نمایید .

بدون هیچ نظری

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

زود شور | اولین اپلیکشن ارائه خدمات خشکشویی آنلاین رد کردن