تفاوت چرم مصنوعی و طبیعی

اپلیکیشن خشکشویی آنلاین

تفاوت چرم مصنوعی و طبیعی

نحوه شستن لباس های چرم :

اگر به پشت چرم آب برسد نرمی و لطافت خود را از دست می دهد و خشک میشود لذا لباس های چرمی خود را بهیچ وجه در ماشین لباسشویی نیندازید .

اگر آستر کت چرمی کثیف شد بهترین کار این است که آستر را تعویض نمایید چراکه چرم فقط رو شویی میشود .

گرد و غبار و باران در روزهای آلوده دشمن لباس های چرم است ، اما اگر کت چرمتان زیر باران های آلوده تهران خیس شد اصلاً نگران نباشید ، چرا که دانشمندان زودشور فرمول سری محلول تمیز کننده شان را در اختیارتان میگذارند:

یک قاشق مرباخوری شامپو بچه + ۲۵۰سی سی آب ولرم + ۳ یا ۴ قطره سرکه

این محلول را با پارچه ای نرم یا پنبه بر روی چرمتان بکشید و سپس خشک کنید .

ولی حتی الامکان سعی شود در روزهای بارانی لباس چرم نپوشید .

 

انواع چرم :

 

١.جنس پشت چرم

پشت چرم مصنوعی پرز دار است ، در حالی که پشت پارچه های مصنوعی به صورت شبکه ای با نخ دوخته شده است ، پس اگر نخ دیدید ، چرم مصنوعي است .

 

٢.ضخامت ناهمگن

هنگامی که به قسمت ‌های مختلف چرم طبیعی دست بزنید چرم یک دست نیست ، یعنی بعضی جاها نازک است و بعضی جاها ضخیم‌ . چون قسمت ‌های مختلف پوست دام ضخامت‌ های متفاوتی دارد . در حالی که چرم مصنوعی چون با دستگاه درست می‌ شود، کاملا یکدست است .

 

٣.انعکاس نور

اگر چرم طبیعی را زیر نور بگیرید نور را یکدست منعکس نمی ‌کند و بعضی جاهای آن مات و بعضی جاها براق به نظر می ‌رسد .

 

٤.بافت و طرح روی چرم

به طرح روی چرم دقت کنید ، چرم طبیعی دارای طرح غیر تکراری و منحصر به فرد است . اگر روی چرم طرح تکراری و قابل دنبال کردن دیدید ، مطمئنا طرح پرسی و چرم  مصنوعی است .

 

٥.حس لمس چرم

یکی از مهمترین نشانه‌ها برای تشخیص چرم مرغوب و طبیعی حس لمس آن است. چرم طبیعی همانند یک پوست واقعی  برخلاف چرم مصنوعی حسی گرم به دست منتقل می‌کند . چرم مصنوعی سرد تر و سخت تر است . چرم طبیعی که عملیات کمتری روی آن انجام شده است نرم تر از نمونه های پروسس شده است و کیفیت بالاتری دارد .

 

بدون هیچ نظری

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

زود شور | اولین اپلیکشن ارائه خدمات خشکشویی آنلاین رد کردن