%htitle%

آشنایی با قرص و مکمل فیبر لاغری

توسط

مواد غذایی گیاهی مانند سبزیجات، میوه‌ها و غلات سرشار از کربوهیدراتی به نام فیبر هستند. فیبر برخلاف سایر کربوهیدرات‌ها که برای تولید انرژی سوزانده می‌شوند توسط بدن هضم نمی‌شود. فیبر از دستگاه گوارش عبور می‌کند بدون اینه باعث افزایش قند خون گردد.
دو نوع فیبر وجود دارد: محلول و نامحلول. که هر دو دارای مزایای کاهش وزن هستند. خانم‌های زیر ۵۰ سال باید روزانه ۲۵ گرم فیبر مصرف کنند و مردان این گروه سنی روزی ۳۸ گرم فیبر باید بخورند.

علت تاثیر فیبر در کاهش وزن

فیبر احساس سیری را در بدن طولانی می‌کند و به این دلیل باعث کاهش وزن می‌گردد. فیبر به دلیل اینکه توسط معده هضم نمی‌گردد در آنجا باقی می‌ماند و منبسط می‌شود. به این صورت که شیره‌های معده فیبر را اشباع می‌کنند. این خاصیت نه تنها احساس سیری را طولانی می‌کند بلکه اشتهای شما و درد‌های گرسنگی را نیز کم می‌کند و مانع پرخوری می‌گردد.
در ضمن فیبر محلول با جذب کردن آب یک ژل چسبناک درون معده می‌سازد و این ماده جذب قند را کند می‌کند و خطر افزایش وزن و چاقی را کاهش می‌بخشد. علاوه بر این سطح پایین قندخون به معنی سطح پایین‌تر انسولین است و این مسئله باعث می‌شود چربی ذخیره شده در بدن کاهش یابد.
اگر به هر دلیلی از غذایتان فیبر کافی دریافت نمی‌کنید از مکمل‌های فیبر استفاده کنید.

 

انواع مکمل‌ها

متیل سلولز

این فیبر از سلولز گیاهی مشتق شده. ساختاری شبیه پلیمر دارد و هنگامی که به آن آب اضافه می‌شود به یک ماتریس ژل مانند تبدیل می‌شود که آب را جذب کرده و نگه می‌دارد. این مکمل به شکل پودرهای طعم‌دار موجودند و می‌توانید آنها را با آب مخلوط کنید و مانند آبمیوه مصرف کنید.

گلوکومانان

نوعی فیبر محلول که از گیاه سیب زمینی پافیلی گرفته شده. به شکل قرص است و قبل از وعده‌ی غذایی مصرف شود.

فیبر اینولین

این فیبر از آجیل، جو دوسر و بعضی میوه‌ها گرفته شده. این مکمل معمولا به شکل چسبنده یا جویدنی است. در این فیبر حدود ۵ گرم فیبر و ۵ کالری وجود دارد.

پوست اسفرزه (پسیلیوم)

نوعی فیبر محلول که در اشکال خشک، خرد شده و پودر موجود است. از گیاه اسفرزه گرفته می‌شود. وقتی این پوسته‌ها و دانه‌ها به آب اضافه می‌شوند آب را جذب می‌کنند و تبدیل به یک ماتریس ژله‌ای می‌شوند. ثابت شده این مکمل کلسترول را کاهش می‌دهد، سطح انسولین را تنظیم می‌کند و باعث پایین آمدن فشار خون بالا می‌شود.

 

برای عزیزانی که از طریق مجله اینترنتی زودشور با خدمات خشکشویی آنلاین آشنا می شوند کد تخفیف mag20shoor در نظر گرفته شده است که می توانید در هنگام ثبت سفارش از این کد استفاده نموده و از ۲۰ درصد تخفیف برای خدمات خشکشویی بهره مند شوید.

آشنایی با قرص و مکمل فیبر لاغری

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.