%htitle%
آشنایی و نحوه نگهداری از جواهرات فیروزه ای

آشنایی و نحوه نگهداری از جواهرات فیروزه ای

توسط

  اگر اهل استفاده از جواهرات هستید استفاده از جواهرات فیروزه‌ای برای‌تان وسوسه‌انگیز هستند. رنگ فیروزه‌ای باعث آرامش قلب و روح شما می‌شود و طرفداران بسیاری دارد. امروز به آشنایی و نحوه نگهداری از جواهرات فیروزه ای می‌پردازیم.

جواهرات فیروزه ای:

فرمول شیمیایی یک کانی کمیاب و ارزشمند به رنگ‌های طیف فیروزه‌ای(آبی روشن تا سبز) فیروزه را تشکیل می‌دهد. این کانی را فیروزه‌تراشان شکل می‌دهند و به عنوان نگین برای گردنبند، گوشواره، انگشتر و دیگر جواهرات به کار برده می شود. سنگ فیروزه یکی از زیباترین و درخشانترین سنگ‌هایی است که طرفداران بسیاری دارد و در فرهنگ نیز استفاده از انگشتر با سنگ فیروزه برای آقایان و خانم‌ها توصیه شده. این سنگ تسکین دهنده‌ی دردهای سر، استخوان و عضلات است و تقویت‌کننده‌ی عملکرد گردش خون، دستگاه تنفسی و جذب مواد غذایی  است. این سنگ نماد پاکی و خلوص می‌باشد.

نحوه ی نگهداری از جواهرات فیروزه‌ای

فیروزه به مواد روغنی حساسیت دارد. چون منافذش حالت تخلخلی دارد و مواد روغنی را به خودش جذب می‌کند و این مسئله به مرور زمان رنگش را تغییر می‌دهد و به رنگ سبز مات تبدیل می‌کند. باید فیروزه را از مواد روغنی حتی کرم، عطر و ادکلن دور نگه داشت. تغییر رنگ در فیروزه می‌تواند به دلیل تابش نور آفتاب و تبخیر آب طبیعی موجود در فیروزه نیز رخ دهد.

در هنگام شستن دست‌ها با مواد شوینده حتما انگشتر فیروزه را از دست خارج کنید. اگر انگشتر چرب شد سریع آن را با آب گرم و پودر ماشین بشویید. ایجاد خراش روی فیروزه، آب داغ و مواد شیمیایی خانگی خطر جدی برای فیروزه محسوب می‌شوند و دلیل آن نیز وجود ترکیب هیدراتی در سنگ است.

 

آشنایی و نحوه نگهداری از جواهرات فیروزه ای

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.