%htitle%

آشنای با رژیم وقفه

توسط

 برای کاهش وزن قرص‌ها، رژیم‌های زودگذر و راهکار‌های بسیاری پیشنهاد می‌شود. اما جالب است بدانید برای این کار حتما نباید خیلی سختی کشید و می‌توان با رژیم وقفه به جنگ با چاقی رفت. رژیم وقفه به معنی آرام غذا خوردن است. بسیاری از کارشناسان معتقدند یکی از علت‌های لاغری اروپاییان نسبت به امریکایی‌ها آرام غذا خوردن آنهاست. سریع غذا خوردن باعث می‌شود بیشتر کالری مصرف کنید و در نتیجه به کالری بیشتری نیز نیاز داشته باشید.

استراحت به مغز

وقتی غذا می‌خوریم ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا سیگنال‌های سیری به مغزمان برسد. بنابراین اگر غذا را زودتر تمام کنید کالری بیشتری مصرف خواهید کرد. یک مطالعه نشان داده است که با آرام غذا خوردن مغز زمان بیشتری دارد تا با تنظیم سطح لپتین و گرلین به بدن احساس سیری بدهد. لپتین و گرلین هورمون‌های سیری و گرسنگی هستند که قبل از صرف غذا و در هنگام آن توسط مغز ترشح می‌شوند و میزان غذایی را که بدن مصرف می‌کند تنظیم می‌کنند.

لذت بردن از طعم‌ها

وقتی تند تند غذا می‌خورید طعم غذا را درست نمی‌فهمید. بناربراین ممکن است بعد از اتمام غذا هنوز احساس گرسنگی و اشتها نسبت به غذا داشته باشید. اما با آرام غذا خوردن از غذا و طعم آن لذت می‌برید و احساس سیری می‌کنید.

 

 

 

آگاهانه غذا بخورید

وقتی آرام غذا می‌خورید می‌توانید مقدار غذایی را که می‌خورید بهتر کنترل کنید و بدون فکر مقدار زیادی غذا در دهان نمی‌گذارید.

چگونه می‌توان آرام غذا خورد؟

برخی به صورت طبیعی آرام غذا می‌خورند اما برخی سریع و باید با روش‌هایی این مسئله را کنترل کرد. در هنگام غذا خوردن روی غذا تمرکز کنید. از تلویزیون یا موبایل استفاده نکنید و صرفا روی غذای مقابل‌تان تمرکز کنید تا بدانید چه میزان غذایی مصرف می‌کنید.

برای آرام جویدن غذا هم توصیه می‌کنیم تعداد دفعات جویدن لقمه را بشمارید. برای خودتان تعیین کنید هر لقمه را باید چند بار بجوید و با این کار سریع غذا خوردن‌تان را کنترل ‌کنید.

 

برای عزیزانی که از طریق مجله اینترنتی زودشور با خدمات خشکشویی آنلاین آشنا می شوند کد تخفیف mag20shoor در نظر گرفته شده است که می توانید در هنگام ثبت سفارش از این کد استفاده نموده و از ۲۰ درصد تخفیف برای خدمات خشکشویی بهره مند شوید.

 

آشنایی با قرص و مکمل فیبر لاغری

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.