%htitle%

از بین بردن لکه جوهر از لباس

توسط

 معمولا افرادی که با خودکار سر و کار دارند برای‌شان بارها پیش آمده که با لکه‌ی جوهر خودکار یا روان‌نویس بر روی لباس‌شان مواجه شده باشند. این اتفاق ممکن است با وجود دقت بسیار شما در دور نگه داشتن خودکار از لباس‌تان نیز رخ دهد. معمولا لکه‌ی جوهر سخت از بین می‌رود و برای پاک کردن آن باید دست به دامان روش‌هایی شد که جواب داده است. امروز این روش‌ها را معرفی خواهیم کرد.

نکته‌ا‌ی کلی در مورد لکه‌ها وجود دارد و آن این است که هر چه لکه زمان بیشتری روی لباس بماند دیر‌تر و سخت‌تر پاک می‌شود. پس به محض مواجهه با این لکه سریع آن را از روی لباس پاک کنید. برای این کار یک تکه دستمال کاغذی یا دستمال حوله‌ای را مرطوب کرده و روی لکه فشار دهید. جوهر خودکارهای مدرن پایه‌شان آب است و با  این روش به سرعت پاک می‌شوند. اما باید نکاتی را در نظر داشته باشید و آن این است که دستمال را روی لکه نمالید زیرا باعث پخش بیشتر آن می‌گردد. فقط دستمال را فشار دهید تا لکه را به خود جذب کند.

پاک کردن لکه جوهر با الکل

الکل حلال خوبی برای لکه‌ی جوهر است زیرا رنگدانه‌های جوهر را خنثی می‌کند و آن را ناپدید می‌سازد. اما ممکن است الکل لکه را از روی پارچه‌ی نخی از بین نبرد زیرا با مالیدن الکل روی پارچه‌ی نخی لکه پخش می‌گردد. برای اینکه بتوانید لکه را از روی لباس پاک کنید به روش زیر اقدام کنید:

پارچه را با الکل آغشته کنید؛ سپس پارچه‌ی آغشته را خیلی آرام روی لکه با ضربه بزنید. چند بار این کار را تکرار کنید. بعد یک پارچه‌ی تمیز را با آب سرد مرطوب کنید و روی لکه دوباره ضربه بزنید تا لکه از بین برود. بعد بگذارید لباس خشک شود. لکه را با آب بشویید و دوباره بگذارید لباس خشک شود و در مرحله‌ی آخر لباس را کامل شستشو دهید.

 

 

پاک کردن لکه با اسپری مو

اسپری مو نیز به عنوان حلال لکه‌ی جوهر عمل می کند. روی لکه اسپری بزنید و با دستمال رویش ضربه بزنید. پارچه را نمالید. این کار را تا پاک شدن لکه تکرار کنید. لکه را کامل از بین ببرید و بعد لباس را بشویید.

پاک کردن لکه جوهر با شیر

بعد از پاک کردن لکه با دستمال، روی لکه شیر سرد بریزید و بگذارید نیم ساعت بماند. اگر از شیر گرم استفاده می‌کنید باید شیر را در ظرفی گرم کرده و بعد قسمت لکه‌دار لباس را داخل شیر فرو ببرید و بگذارید لکه حل گردد.

پاک کردن لکه‌ جوهر با لاک‌پاکن

طرز استفاده از لاک‌پاکن مانند الکل است. آن مراحل را دنبال کنید.

 

برای عزیزانی که از طریق مجله اینترنتی زودشور با خدمات خشکشویی آنلاین آشنا می شوند کد تخفیف mag20shoor در نظر گرفته شده است که می توانید در هنگام ثبت سفارش از این کد استفاده نموده و از ۲۰ درصد تخفیف برای خدمات خشکشویی بهره مند شوید.

 

از بین بردن لکه جوهر از لباس

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

 

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.