%htitle%

خواص آب کرفس برای سلامتی و تناسب اندام

توسط

حتما شما نیز از خواص آب کرفس برای بدن بسیار شنیده‌اید. آب کرفس شامل ویتامین‌های ضروری، آنتی‌اکسیدان‌ها، مواد معدنی و مواد تامین کننده‌ی انرژی بدن می‌باشد و به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران به آن توجه ویژه‌ای دارند. در مقاله‌ی امروز فواید آب کرفس را برای‌تان شرح می‌دهیم:

تاثیر در کلسترول

کرفس سطح کلسترول مضر برای بدن را کنترل می‌کند. دارای ترکیبات شیمیایی خاصی است که با کلسترول و مولکول‌های چربی مضر واکنش نشان می‌دهد و باعث کاهش غلظت آنها در خون و رگ‌ها می‌گردد.

مبارزه با اختلالات گوارشی

آب کرفس فیبر بالایی دارد و مانند یک ملین دیواره‌ی روده و معده را تسکین می‌دهد.

تعادل اسیدیته بدن

در اثر استفاده‌ی مواد غذایی غلظت اسیدیته خون بدن مدام کاهش و افزایش می‌یابد. ترش کردن معده یکی از نشانه‌های این اتفاق است. کرفس اسیدیته‌ی بدن را متعادل می‌کند و می‌تواند آن را به سمت بازی بودن متمایل  کند.

کاهش وزن

کرفس به دلیل حجم زیاد و کالری کم اشتها را کاهش می‌دهد. به همین دلیل اشتها کنترل می‌شود و غذای کمتری مصرف می‌کنید و به این ترتیب بدن چربی می‌سوزاند و وزن کاهش می‌یابد.

 

 

درمان بی خوابی

کرفس مقدار زیادی منیزیم دارد و اعصاب را تسکین می‌دهد و به همین دلیل باعث خواب بهتری می‌گردد.

خداحافظی با سنگ کلیه

یکی از خواص آب کرفساین است که مواد زائدی را که می‌توانند در کلیه تشکیل سنگ کلیه دهند از بدن خارج کند.

کنترل فشار خون

یکی دیگر از خواص آب کرفس این است که به دلیل ترکیباتش می‌تواند دیواره‌ی رگ‌های بدن را شل کند. شل شدن دیواره‌ی رگ‌ها فشار روی رگ را کاهش می‌دهد و خون راحت‌تر و به شکل مساوی‌تری به همه ی قسمت‌های بدن پمپاژ می‌گردد.

جلوگیری از سرطان

کرفس دارای ۹ ماده‌ی مفید است که برای مقابله با سرطان بسیار موثرند. اسید استیلن کرفس از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند و فنولیک اسید هورمون‌های دخیل در رشد سلول‌های سرطانی را از کار می‌اندازد، همچنین مواد مغذی درون کرفس رادیکال‌های آزاد را در بدن نابود می‌کنند تا ژن‌های ما توسط آنها آسیب نبیند.

 

برای عزیزانی که از طریق مجله اینترنتی زودشور با خدمات خشکشویی آنلاین آشنا می شوند کد تخفیف mag20shoor در نظر گرفته شده است که می توانید در هنگام ثبت سفارش از این کد استفاده نموده و از ۲۰ درصد تخفیف برای خدمات خشکشویی بهره مند شوید.

 

خواص آب کرفس برای سلامتی و تناسب اندام

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.