%htitle%

خواص خربزه برای بدن

توسط

یکی از میوه های تابستانی که دارای طرفداران زیادی در فصل تابستان هم هست خربزه می باشد. در این مطلب سعی داریم که به خواص خربزه اشاره کنیم شاید که این میوه به منوی غذایی شما اضافه گردد.

قسمت بیشتری از ۶۰ کالری خربزه را می توان گفت که از ۱۴ گرم قند طبیعی تشکلی شده است که قند لازم برای سلول های بدن را فراهم می سازد به عبات دیگر می توان گفت که هر نصف فنجان از خربزه دارای ۶۰ کالری می باشد که می تواند کالری مورد نیاز بدن شما را فراهم سازد.

ویتامین ث

از مهم ترین خواص خربزه ویتامین ث می باشد. ویتامین ث علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن از بیماری ها و عفونت نیز جلوگیری می کند. ویتامین ث تاثیر بسزایی نیز بر پوست شما دارد با مصرف یک فنجان خربزه می توانید نیمی از نیاز بدن خود به ویتامین ث را در خود جبران نمایید.

مس

خربزه منبع خوبی برای تامین مس در بدن می باشد. مس باعث سلامت پوست می گردد و به بازسازی سلول های پوست کمک شایانی می کند. علاوه بر موارد گفته شده مس باعث ترمیم  بافت ها و عضلات می گردد.شما می توانید با قرار دادن خربزه در وعده های غذایی خود مس مورد نیاز بدن را تامین نمایید.

 

پتاسیم

یک فنجان خربزه در حدود ۸ در صد از پتاسیم مورد نیاز بدن را تامین می کند. با مصرف خربزه می توانید از کمبود پتاسیم که منجر به پمپاز نامناسب خون و ضربان قل نامنظم می گردد جلوگیری نمایید.

ویتامین ب

ویتامین ب باعث می گردد که سموم  از بدن دفع شوند و باعث کاهش بیماری های قلبی و آلزایمر خواهد شد. خربزه منبع خوبی برای تامین ویتامین ب در بدن می باشد.

 

برای عزیزانی که از طریق مجله اینترنتی زودشور با خدمات خشکشویی آنلاین آشنا می شوند کد تخفیف mag20shoor در نظر گرفته شده است که می توانید در هنگام ثبت سفارش از این کد استفاده نموده و از ۲۰ درصد تخفیف برای خدمات خشکشویی بهره مند شوید.

 

خواص خربزه برای بدن

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.