%htitle%
پوست زیبا و سالم

داشتن پوست زیبا و سالم با مصرف ۵ ماده غذایی

توسط

داشتن پوست زیبا و سالم دغدغه‌ی بسیاری از ماست و گاهی برای رسیدن به این هدف دست به دامن کرم‌ها و مواد گران قیمتی می‌شویم. اما خوب است بدانیم که مطالعات نشان داده‌اند برخی مواد غذایی تاثیر بهتری در بهبود کیفیت پوست دارند و کمبود آنها پوست را بسیار آسیب‌پذیر می‌سازد. امروز با پنج ماده‌ی غذایی که در داشتن پوست، مو و ناخن سالم به ما کمک می‌کنند آشنا می‌شویم:

  • سبزیجات

سبزیجات ترکیباتی دارند که به خاصیت الاستیسیته (کشسانی) پوست کمک بسیاری می‌کنند. همچنین سبزیجات شامل ویتامین c هستند که مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان دارد و باعث ترمیم پوست خصوصا پوستی که مقابل آفتاب آسیب دیده می‌شوند. علاوه بر اینها ویتامین c در تولید کلاژن تاثیر زیادی دارد و به استحکام پوست کمک می‌کند.

  • سرکه سیب

یکی از عوامل موثر بر پوست، هضم مناسب غذاست. سرکه یکی از موادی است که به هضم غذا کمک می‌کند.کلم خرد شده و کاهو را با سرکه ترکیب کنید و برای بهتر هضم شدن غذا آن را در وعده‌های غذایی‌تان داشته باشید. سرکه سیب تاثیر زیادی بر زیبا و سالم ماندن پوست شما دارد.

 

پوست زیبا و سالم

 

  • آوکادو و روغن زیتون

آوکادو سرشار از ویتامین E است که هم در سلامت پوست، مو و ناخن نقش بسیاری دارد و هم مانند یک محافظ در برابر امواج UV آفتاب عمل می‌کند. روغن زیتون نیز آنتی اکسیدان بسیاری دارد و از پیری زود هنگام جلوگیری می‌کند.

  • آجیل

آجیل‌ها سرشار از ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان و مواد معدنی هستند. مصرف آن‌ها را فراموش نکنید.

  • تخم‌مرغ

تخم‌مرغ ماده‌ای مغذی به نام بیوتین دارد. اگر بدن بیوتین کم داشته باشد موها بسیار ریزش می‌کنند و ناخن‌ها مدام می‌شکنند. پس اگر این مشکل ها را دارید به این ماده‌ی غذایی توجه بیشتری داشته باشید.

 

داشتن پوست زیبا و سالم با مصرف ۵ ماده غذایی

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.