%htitle%

راه‌های محو سیاهی دور چشم

توسط

سیاهی دور چشم معمولا بر اثر ضربه ایجاد می‌شود. وقتی ضربه‌ای مویرگ‌ها را پاره می‌کند باعث تغییر رنگ آن محل می‌گردد. گاهی اوقات نیز تصادفات، جراحی صورت، آلرژی‌ها و بیماری‌های خاص منجر به این مسئله می‌شوند. برای پوشاندن این سیاهی باید ابتدا اجازه دهید تا ورم آن قسمت بخوابد و راه‌های محو سیاهی دور چشم را که در ادامه به شما خواهیم گفت انجام دهید.

آماده کردن ناحیه‌ی مورد نظر

ابتدا با قرار دادن یک کیسه یخ بر روی ناحیه‌ی آسیب دیده پوست را آماده کنید. بگذارید یخ ۱۵ دقیقه روی ناحیه قرار داشته باشد و بعد روی آن کمپرس آب گرم قرار دهید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. این تغییرات سریع درجه‌ی حرارت، التهاب پوست را کاهش می‌دهد و پوست تسکین می‌یابد.

رنگ کردن ناحیه‌ی مورد نظر

تنها با استفاده از کانسیلر نمی‌توانید آن ناحیه را بپوشانید. همین‌طور استفاده از چند لایه کانسیلر نیز آن ناحیه را غیر طبیعی می‌سازد. پس به جای استفاده از یک کانسیلر معمولی از یک کانسیلر اصلاح کننده‌ی رنگ استفاده کنید. رنگ‌هایی که در چرخه‌ی رنگ بطور مورب روبروی هم قرار می‌گیرند همدیگر را محو می‌کنند. مثلا قرمزی را می‌توان با اصلاح کننده‌ی رنگ سبز خنثی کنید. ته رنگ آبی با رنگ سالمون یا نارنجی خنثی می‌شود. کبودی مقداری قرمزی روی لبه‌ها دارد پس می‌توانید از کانسیلر سبز استفاده کنید و بعد یک کانسیلر نارنجی را روی قسمت آبی رنگ کبودی بمالید. بهتر است برای زدن کانسیلر از فشار انگشت حلقه استفاده کنید زیرا فشار ملایمی وارد می‌کند و پوست را کمتر تحریک می‌کند.

بهتر است به جای استفاده از کانسیلرهای کرمی از اصلاح کننده‌های مایع و کانسیلر معمولی استفاده کنید.

تثبیت کردن کانسیلر

ابتدا با انگشت کانسیلر را روی ناحیه‌ی مورد نظر به آرامی و با حرکات ضربه‌ای بزنید. بگذارید خشک شود، سپس از یک کانسیلر معمولی استفاده کنید و بگذارید لایه‌ی دوم نیز خشک شود. برای فیکس کردن آن کمی پودر تمام‌کننده را روی ناحیه‌ی مورد نظر بزنید و بعد به سراغ آرایش معمول‌تان بروید.

 

برای عزیزانی که از طریق مجله اینترنتی زودشور با خدمات خشکشویی آنلاین آشنا می شوند کد تخفیف mag20shoor در نظر گرفته شده است که می توانید در هنگام ثبت سفارش از این کد استفاده نموده و از ۲۰ درصد تخفیف برای خدمات خشکشویی بهره مند شوید.

 

آشنایی با قرص و مکمل فیبر لاغری

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.