%htitle%

راه کارهایی برای تثبیت رنگ لباس ها

توسط

معمولا لباس‌ها با هر بار شستشو دچار اندکی رنگ‌پریدگی می‌شوند این مسئله در مورد لباس‌هایی که بیشتر به آنها علاقه داریم کمی ناخوشایند است. این اتفاق برای لباس‌های روشن‌، سریع‌تر رخ می دهد. حال باید چه کنیم؟ آیا راهی هست که رنگ لباس‌ها به این زودی محو نشوند؟ در مقاله‌ی امروز راه کارهایی برای تثبیت رنگ لباس ها که باعث تثبیت رنگ لباس هنگام شستشوی آنها با ماشین لباسشویی می‌گردد.

بعد از خرید لباس نو مراحل زیر را برای تثبیت رنگ لباس باید انجام دهید:

  • آماده کردن لباس‌هایی که باید شسته شوند:

بسیاری از شما عادت دارید لباسی را که می‌خرید قبل از استفاده بشویید. برای این کار حتما تگ و برچسبی را که به آن چسبیده جدا کنید و بعد لباس را بشویید

  • تنظیمات روی ماشین لباسشویی

برای تثبیت رنگ باید دمای آب را روی سردترین حالت ممکن قرار دهید و این تنطیمات را روی ماشین پیاده کنید. اگر در مورد جنس لباس نگرانید گرم کننده یا Heater water را خاموش کنید تا به هیچ وجه آب داغ به لباس شما برخورد نکند.

  • قرار دادن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

برای تثبیت رنگ باید لباس را یا به تنهایی یا با رنگی از خوانواده‌ی رنگی خود در ماشین لباسشویی قرار دهید.

 

  • نمک در غذاها به عنوان یک نگهدارنده استفاده می‌شود. در لباس‌ها هم همین کارکرد را دارد. قبل از شستشو یک چهارم فنجان نمک ید دار به لباس‌ها اضافه کنید.
  • روشن کردن ماشین لباسشویی

برای اولین شستشوی لباس‌ها ماشین را روی دور Gentle یا Medium تنظیم کنید.

  • خشک کردن لباس‌ها

گرما برای تثبیت رنگ لباس‌ها اصلا مناسب نیست پس برای خشک کردن آنها از روش گرمای تولیدی توسط خشک کن ماشین استفاده نکنید. بهترین حالت این است که لباس را در حمام پهن کنید یا در معرض آفتاب قرار دهید. اگر مجبور به استفاده از خشک کن هستید آن را روی دور Tumble تنظیم کنید تا برخورد گرما با لباس‌تان را محدود کند.

 

راه کارهایی برای تثبیت رنگ لباس ها

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.