%htitle%

مزایای ورزش در شب

توسط

ورزش کردن در هر ساعتی از شبانه روز مفید است. ورزش در صبح متداول‌تر است زیرا بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام می‌دهند ورزش کردن باشد. اما بسیاری نیز ورزش در شب را ترجیح می‌دهند. برای این دسته از افراد مزایای ورزش در شب را توضیح خواهیم داد:

انرژی بیشتر

شاید بدانید که میزان انرژی کلی شما در شب بیشتر از میزان آن در ساعات اولیه‌ی روز است. معمولا افراد پس از ورزش احساس انرژی بیشتری دارند اما اگر ورزش کردن را با سطح انرژی بیشتری شروع کنید بسیار بهتر است و نتیجه‌ی بهتری نیز خواهید دید.

قدرت عضلانی بهتر

در یک مطالعه تفاوت عملکردهای عضلانی را در ورزش صبحگاهی و عصرگاهی مردان بررسی کردند. محققان دریافتند خستگی دیرتر و ظرفیت غیرهوازی ورزش عصرگاهی از ورزش صبحگاهی بیشتر است.

کمک به بهتر خوابیدن

بسیاری عقیده دارند ورزش در شب به خوابشان لطمه می‌زند. این مسئله در مورد برخی صادق است و آنها را دچار اختلال خواب می‌کند اما برای برخی دیگر کاملا برعکس است و خوابشان را بهبود می‌بخشد. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان داد ورزش‌های استقامتی در هر زمانی از روز کیفیت خواب را بالا می‌برند. اگر برای خواب شبانه مشکل دارید هر شب وزنه بزنید. تمرین با وزنه را می‌توانید به راحتی در برنامه روتین ورزشی‌تان قرار دهید.

 

 

باشگاه خلوت تر

همه‌ی کسانی که به باشگاه می‌روند می‌دانند در زمان‌های شلوغ باشگاه دسترسی به تجهیزات و دستگاه‌ها بسیار سخت است. باشگاه‌ها صبح‌ها و بعد از پایان زمان کاری بیشترین مراجع و جمعیت را دارند. اما اگر شب‌ها ورزش کنید راحت‌تر به وسایل مورد نیازتان دسترسی خواهید داشت و کمتر وقت‌تان هدر می‌رود.

بهبود متابولیسم

ورزش در شب متابولیسم‌تان را نیز بهبود می‌بخشد. طبق مطالعات، کسانی که شب‌ها ورزش می‌کنند متابولیسم متعادل‌تر و سازگار‌تری دارند. همچنین گلوکز خون‌شان نسبت به کسانی که صبح ورزش می‌کنند پایین‌تر است.

رها شدن از استرس روزمره

ورزش یکی از راه‌های دور شدن از استرس است. اگر روزهای پر‌ استرسی را تجربه می‌کنید ورزش در شب به آرامش شما کمک می‌کند. اندورفینی که با ورزش در بدن ترشح می‌شود احساس بهتری به شما می‌بخشد و آرام‌تان می‌کند.

 

برای عزیزانی که از طریق مجله اینترنتی زودشور با خدمات خشکشویی آنلاین آشنا می شوند کد تخفیف mag20shoor در نظر گرفته شده است که می توانید در هنگام ثبت سفارش از این کد استفاده نموده و از ۲۰ درصد تخفیف برای خدمات خشکشویی بهره مند شوید.

 

مزایای ورزش در شب

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.