%htitle%
پاک کردن لکه شاتوت از لباس

پاک کردن لکه شاتوت از لباس

توسط

 فصل توت و هم خانواده‌های آن یعنی شاه‌توت، توت‌فرنگی، بلوبری و رزبری رسیده است و یکی ازمسائلی که شاید با آن درگیر شوید لکی است که از این میوه‌ها روی لباس‌تان باقی می‌ماند. شاید به نظرتان عجیب باشد که با یک شستشوی ساده آن هم با آبی به دمای ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد به راحتی لک این میوه‌ها را از بین برد اما در مقاله‌ی امروز علاوه بر روش های پاک کردن لکه شاتوت، روش پاک کردن این لکه با مواد شوینده را نیز به شما آموزش می دهیم.

نکات کلی

قاعده‌ی اصلی برای پاک کردن این لکه‌ها این است که سریع عمل کنید. اگر بیرون از خانه هستید و امکانش را ندارید آب میوه را با یک دستمال یا پارچه‌ی خیس و تمیز پاک کنید و بعد سعی کنید تا رسیدن به یک مکان مناسب لک را با آب خنک و تمیز مرطوب نگه دارید. بعد از رسیدن به مکان مناسب روش‌های زیر را امتحان کنید:

  • لباس را پشت و رو کنید. لکه را زیر جریان قوی آب جاری قرار دهید. به این صورت آب میوه از لای بافت پارچه خارج می شود.
  • در مرحله‌ی بعد به سراغ مواد شوینده‌ای بروید که توپک دارند و با آن می شود ماده شوینده را روی پارچه کشید. این کار را انجام دهید.
  • بعد لباس را در ماشین لباسشویی بیندازید و در حالت نرمال بشویید. اما ابتدا برچسب پشت لباس را بخوانید تا از درجه‌ی حرارتی که با آن باید لباس را شستشو دهید مطلع شوید.
  • پس از شستشو لباس را بررسی کنید و ببینید آیا لکه رفته است؟ اگر نرفته بود مرحله‌ی دوم را تکرار کنید با این تفاوت که لباس را چند ساعت در آب خنک خیس قرار دهید. اگر لکه از بین نرفت بار دیگر لباس را با ماشین لباسشویی بشویید.
  • پس از همه‌ی این کارها لباس را در هوای آزاد و زیر نور آفتاب پهن کنید تا خشک شود. نور آفتاب باقیمانده‌ی لکه را از بین می‌برد. 

در صورت عدم رفع لکه ها تنها کافی است که از خدمات لکه بری خشکشویی آنلاین زودشور استفاده نمایید. تنها کافی است که از طریق وبسایت و یا اپلیکیشن زودشور خدمات خشکشویی خود را ثبت نمایید.

 

پاک کردن لکه شاتوت

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.