%htitle%

کاربرد جوش شیرین در شستشوی لباس

توسط

شاید جالب باشد که بدانید جوش شیرین کاربرد فراوانی شستشوی لباس دارد. در این مطلب به کاربرد جوش شیرین در شستشوی لباس  می پردازیم.

  • در صورتیکه لباس های خود را برای شستشوی در سبد انبار می کنید و یکدفعه داخل لباسشویی قرار می دهید ممکن است که لباس ها بوی نامطبوع به خود بگیرند و فضای محیط را مسموم سازند. برای جلوگیری از این اتفاق کافی است که مقداری جوش شیرین بر روی لباس های خود بریزید.
  • با استفاده از جوش شیرین به راحتی می توانید بوی بد سیگار را از بین ببرید. تنها کافی است که قبل از شستشوی لباس های خود یک پیمانه جوشی شیرین را داخل ۴ لیتر آب ریخته و لباس ها را قبل از شستشو به مدت ۱ ساعت در آن قرار داده تا خیس بخورند. سپس به شستشوی این لباس های بپردازید و خواهید دید که بوی بد سیگار به راحتی از بین رفته است.
  • جوش شیرین خاصیت نرم کنندگی نیز دارد . می توانید پس از شستشوی و هنگام آبکشی مقداری جوش شیرین به ماشین لباسشویی اضافه نمایید تا لباس های شما نرم شوند.

  • جوش شیرین برای از بین بردن بوی بنزین و و روغن نیز کاربرد دارد. لباس های خود را درون یک کیسه قرار داده و روی آن ها جوش شیرین بپاشید. دو روز در کیسه را بسته و سپس پس از ۲ روز به شستشوی لباس های خود بپردازید.
  • جوش شیرین خاصیت سفید کنندگی دارد. زمانیکه لباس سفید شما رنگ گرفته است می توانید با خیس کردن لباستان در محلول آب, جوش شیرین, پودر شوینده و نمک اثرات رنگ را از بین ببرید.
  • از جوش شیرین می توانید برای از بین بردن کپک هایی که ممکن است در ماشین لباسشویی بوجود آیند می توان استفاده نمود. مقداری از جوش شیرین را پس از چند بار استفاده از ماشین لباسشویی در استیل ماشین ریخته تا از بوجود آمدن کپک ها جلوگیری شود.

 

کاربرد جوش شیرین در شستشوی لباس

خدمات خشکویی آنلاین را با زودشور تجربه نمایید.

صاف و اتو کشیده باشید.

دانلود اپلیکیش های Android و IOS

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.